30 dkg liszt
3 dl víz
só
+ töltelék tetszés szerint
A tésztához kimérem a lisztet, sót teszek a vízbe és felforralom. Azonnal a liszthez öntöm és igyekszem gyorsan sima tésztává keverni, de olyan gyorsan lesz sűrű állagú, hogy ez nem is olyan könnyű. Amennyire lehet, összekeverem egy fakanállal és hagyom egy kicsit hűlni. Ha már elbírja a kezem a tészta melegét, átgyúrom, hogy sima legyen. Lefedem, és fél órát pihentetem. Ezután átteszem egy gyúrólapra (táblára), és bőven lisztezve átgyúrom. Mivel ragad a tészta, többször is kell lisztezni. Ezután szilvás gombóc nagyságú darabokra osztom, és egyenként kinyújtom, vékony lapokká. Ráteszem a tölteléket, félbe hajtom, lenyomkodom és körbevágom. A töltelék lehet bármi, amit a hűtőben találunk, vagy amit szeretnénk. Én most találtam egy fél doboz kukoricakonzervet a hűtőben, meg pizza krémet és sajtot, a kamra polcán meg egy doboz csülökhús vagdaltat (a Lidl-ben lehet kapni és nagyon finom), így adta magát a megoldás. Megkentem a lapokat vékonyan pizza krémmel, rá egy kis összetört húst, egy kevés kukoricát, majd sajtot is reszeltem rá. Félbehajtottam a tésztát, először kinyomkodtam a levegőt belőle, így kissé lelapítottam, a szélét erőteljesebben nyomkodtam le, majd derelyevágóval levágtam a fölösleges tésztát róla. Néhányat csak reszelt sajttal töltöttem meg, amit egy kicsit megfűszereztem borssal, de többféle fűszert is használhattam volna.
Egy serpenyőben, nem túl bő olajban mindkét oldalát megsütöttem, de nem a maximumon. (A max. 6-os helyett 4-es fokozaton.) A csak sajtoshoz tejfölt is kínáltam.
Édesen is lehet készíteni, akkor a tésztájába kevesebb sót teszek. Kipróbáltam kemény, sütésálló lekvárral és nagyon finom lett. Porcukorral szórtam meg a tetejét.
/Ez most májkrémmel volt töltve, mert unatkoztam és nem volt itthon más tölteléknek való. Így a májkrémbe tettem majonézt, apróra vágott hagymát, borsot, pici sót és ez lett a töltelék. :D/
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése